8 Haziran 2012 Cuma

BALIK KEYFİ...ALKOLSÜZ BALIK RESTAURANTLARI..

                                                                                                                                                                         'Göklerin ve yerin mülkü ALLAH'ın dır.O,dilediğini bağışlar,dilediğine ceza verir.
ALLAH çok bağışlayan çok merhamet edendir.'
                                                                                          FETİH SURESİ-14

                                                       Cümleten hayırlı cumalar:)
Nasılsınız?.Diliyorum ki herkes çok iyidir.Beni sorarsanız tatil modundan çıkamamaktan başka bir sorun yok.Hala daha tatil modundayım.Tatil için farklı şehirler,oteller araştırmasındayım ama malum bizler için çokta fazla alternatif yok.Bir yandan da işlerimin yoğunluğu devam ediyor ,nasıl tatile vakit ayıracağım oda bir muamma:).
Twitter takipçilerim bilir haftada en az bir iki kere balık yemeğe gideriz eşimle.Ben bir Karadenizli olarak balık hastasıyım.Eşim ilk evlendiğimiz zamanlarda pek sevmese de artık oda çok seviyor diyebilirim.)
İşte eşler evlendikten sonra birbirlerini etkileyebiliyorlar hiç sevmediğiniz yada hoşlanmadığınız şeyleri bir zaman sonra sevmeye başlayabilirsiniz büyük konuşmayın:).


Fotoğraflar ise geçen haftadan kalma.Balık yeme akşamından.Neden evde yapmıyorsun?diyenler olabilir,ama hayatımda hiç balığa dokunmadım,dokunamıyorum.Çok seviyorum ama gel gör ki temizlemesini pişirmesini yapamam:(.Bu konuda beceriksizim galiba.


Gelelim nerede balık yediğime.Biliyorum alkolsüz balık restaurantı bulmak zor.Ben evime yakın olduğu için genelde Ohri balık'ta yiyorum.Hem temiz,hemde çeşitli soslarıyla çok lezzetli.
Birde İstanbul'da oturanlarınız biliyordur Haznedar'da Balıkçı Kenan var hatta başka ilçelerde de şubeleri var,çok lüks bir yer olmasa da salaş,hoş bir yer fiyat olarak ta uygun yolumuz düşerse orayı da tercih ediyoruz.
Bu restaurantlar bana mesafe olarak yakın diye tercih ettiklerimiz.
Fakat hususi balık yemek için gittiğimiz mesafesini çokta umursamadığımız restaurantlarda var.
Fish Var-İstinye, Arnavutköy tesisleri-Beşiktaş,ve şuan isimlerini hatırlayamadığım İstinye,Yeniköy,Sarıyer sahilinde alkolsüz balık restaurantları mevcut.
Eğer ben hem balığımı yemek hemde bir tarafta deniz,bir tarafta yeşillik kendimi Karadeniz köyünde hissetmek istiyorum derseniz sizi Sarıyer Garipçe Köyüne alalım:).
Bu günlük bu kadar, benim aklıma gelenler bunlar sizinde bildiğiniz alkolsüz güzel balık lokantaları varsa bizimle paylaşın olurmu?
Herkese sevgiler,,
*Arkadaşlar diğer paylaşılan restaurantları için yorumlara bakabilirsiniz.