9 Şubat 2012 Perşembe

SESİME BİR KARŞILIK VERİN OLURMU?

Hayat şartları, yaşam kalitesi, duyarlılık, şükretmemek vs...

Konuya girmeden önce bir kaç paylaşımda bulunmak istiyorum. Altta okumaya çalışan çocuğun fotoğrafına dikkat ederseniz; küçücük parmağı, yüzünün derisi, daha bu yaşta hayatın deformasyonuna maruz kalmış. Soğuk hava ve yaşam şartlarının zorluğuna rağmen; yine de okumaya hevesli bir can!

Genelde bu tarz destek türü yardım yazılarına pek yer vermediğimi bilirsiniz. Çoğunlukla samimiyet durumunu baz almayı tercih ediyorum. Mesela bu olay gibi... -ki yıllardır birçok dernek ve kuruluşta, annem ve teyzemle aktif olarak elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz, bloga konu etmeden sessiz sedasız... Sevgili idealist öğretmenden e-posta aldığımdan beri; hayatı daha çok sorguluyor, şükretmelerimi, olumlamalarımı defalarca dile getiriyorum.
idealist öğretmenimiz Mahmut Bey'in kaleminden:

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okuluna kütüphane kurmak için kitap toplama kampanyası başlattık. Köy okulu olduğumuzdan dolayı imkanlar maalesef çok kısıtlı. Öğrencilerin de kitap almaya ayırabilecekleri maddi güçleri olmadığından dolayı kütüphanemiz için tek seçeneğimiz sizlerden gelecek yardımlardır. Yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi düşünüyoruz.


Kütüphane projemize destek olmak için ne mi yapabilirsiniz?

- Hikaye, roman, dergi, ansiklopedi türü kitapları okulumuza kargo olarak yollayabilirsiniz.

- Projemizi arkadaşlarınıza, akrabalarınıza vs duyurarak daha geniş kitlelere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

- Facebook, twitter, friendfeed ve bloglarınızda projemizi duyurarak ve sayfaya dair linki sosyal mecra hesaplarınızda paylaşarak destek olabilirsiniz.


Okul Bilgileri: HATAY'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okulu

Kargo Adresimiz: Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okulu, Reyhanlı/HATAY


İletişim: mahmutadin@hotmail.com

Kitapsız Kütüphanemizi Kitaplandıralım

http://www.facebook.com/kutuphane.olusturuyoruz

Önemli Not: Okulumuz köy okulu olduğundan dolayı bazı kargo firmaları tarafından sorun/gecikme olabilir. Bu yüzden kitapları kargoya verdikten sonra; kargo firmasını ve kargo bilgilerini mahmutadin@hotmail.com e-posta adresine yollarsanız daha iyi olur. Böylece kargonun takibini daha iyi yapabiliriz.


SÖYLENECEK HERŞEYİ SEVGİLİ EDA'CIĞIM ZATEN SÖYLEMİŞ HEPİMİZİN EVİNDE KULLANMADIĞIMIZ KİTAPLARIMIZ, ANSİKLOPEDİLERİMİZ MUHAKKAK VARDIR,GELİN SİZDE BU GÜZEL HAYRA KATKIDA BULUNUN..BEN BU RESMİ GÖRÜNCE İNANIN KAYITSIZ KALAMADIM..