26 Ocak 2012 Perşembe

PELERİNİM...


Pelerinlere olan düşkünlüğümü bilmeyen yoktur.Dolabımda bir kaç renk mevcut ben çookk senelerdir kullanıyorum pelerinleri ve bayanlara çok yakıştırıyorum.
Pelerinimi dikeli neredeyse bir ay oldu fakat orjinal deri bulmak ve düğme bastırmak işi biraz uzayınca ancak resmetmek bu güne kaldı.Vaktim olsaydı deri almaya gidebilseydim eğer, yakasındaki ince kurdelayıda deriden yapacaktım birde tek  omuz apolet düşünmüştüm model için ama ne yapalım buda böyle olsun.Bir haftadır giyiyorum kombinimi yapıp resmettim bile:).
Kumaşı kalın yünlü, fakat balıkçı desenli derler ya ondan, kumaş biraz ağır olduğu için dikimi de birazcık zor oldu.Kar yağdığında giymek istemiştim ama yetişmedi malesef.Kalıp 8 parça klapalarıyla,yakasıyla yaka ayağıyla baya bir parça oluyor tabi ki.Ben arka ortayı kalıpta birleştirdim arka ortası da parçalıydı.


 Astar olarak kendi rengini kullandım,astarın üzerinde kendinden desenli puantiyeleri var resimde çıkmamış.Bu krem olduğu için kendi renginden kullandım daha sonra ki pelerinlerimde zıt renk astarlar kullanmayı düşünüyorum:).Şuan elimde hardal bir kumaş ve fuşya bir astar var bakalım vakit bulup dikebilecekmiyim.


Benden  şimdilik bu kadar ALLAH nasip ederse cuma günü Uludağ'a gideceğiz eşimle ve minnoşlarla (gülcan,buşra).Çok özlemeyeceksiniz beni korkmayın pazartesi buradayım inşallah:).Şimdilik ben kaçıyorum bayanlar sağlıcakla kalın..