9 Eylül 2011 Cuma

BURÇ CLUB OTEL...

Herkese merhabalar.Her sene tatil için farklı bir şehir ve farklı bir otel tercih ediyoruz eşimle.Bu sayede hem görmediğimiz şehirleri gezip görebiliyoruz hemde muhafazakar oteller hakkında fikir edinmiş oluyoruz.Arada muhafazakar dışında otellere gitsek de bunlar 2-3 günlük kaçamaklar oluyor ancak.
Zaten Türkiye'de bir elin beş parmağını geçmeyecek sayıda muhafazakar otel var ,bu yüzden de karar vermemiz zor olmuyor.
Bu sene ki yaz tatilimizde Burç Club oteli tercih ettik.Tatil rezervasyonları ile ben ilgilendiğim için otele adım atana kadar eşimin pek bir şeyden haberi olmuyor.Tatil rotasına karar verirken iki şehir arasında kaldım Aydın ve İzmir.Sonunda kararım İzmir'den yana oldu.Burç Club oteli tercih etmemin en önemli nedeni de İzmir'de olması.
Şimdi birazcık size otelden ve memnun kalmadığım şeylerden bahsedeyim.Otele tavsiye üzerine gelmedim.İzmir'deki diğer muhafazakar otellere geldiğim için farklı bir otel denemek istedim.Gelmeden önce sadece biraz araştırma yaptım.Denizinin çok güzel olduğunu söylemişlerdi ama bana göre idare eder.
Otel standartları açısından beş yıldızlı fakat;butik otel.Bu yüzden gelecek olanlar büyük beklentiler ile gelmesinler.
İlk aksiliği odamızda yaşadık rezervasyonu yaptırırken, bana denize bakan taraf mı istiyorsunuz diye bir soru sorulmadı.Geldiğimizde odamızın erkek havuzuna baktığı gördük.Telefonda bana bunu sorduklarını iddia ettiler.Ücretini verelim odamızı değiştirelim dedik onunda yapamayacaklarını söylediler.Anlamıyorum hizmet sektöründe iş yapıyorsunuz ama müşterinin sizden kaynaklanan problemini çözemiyorsunuz.Anlayacağının burada müşteri memnuniyeti çok önemli değil.
Daha sonrasın da otelin lobisinde şahit olduğum olaya kaçınız şahit oldu bilemiyorum.Bir adam ayakkabılarını çıkartmış çoraplarıyla lobideki koltukta uyuyor!O kadar otelde konakladım böyle bir şeye şahit olmadım.Hatta ilerleyen günlerde ayakkabılarını çıkartmış ayaklarını kıvırarak oturan bayanlar bile gördüm pes artık!!!
Bu konuda yüzde yüz suçu otel yönetimine atmıyorum ama yönetimin en azından bu insanları uyarması gerekir.Odanızda istediğiniz şekilde oturun, ama lobi otelde konaklayanların ortak kullanım alanı ben sizi öyle görmek zorunda olmamalıyım.
Tabi bu aksilikleri görünce benim birazcık moralim bozulsa da eşim sağ olsun benim moralimi yüksek tutmak için elinden geleni yaptı:)Biz zaten otelde en fazla 3 gün vakit geçiriyoruz.Sonrasında aynı şeyleri yapmak beni sıkıyor, ya otelin aktivitelerine katılıyoruz(burada aktivite malesef) yada gezmeye koyuluyoruz. 
Yemeklerine gelecek olursam idare eder.Yalnız her gün patates kızartması ve makarna yemekten eve gittiğimde uzun süre bunları yemeyeceğim kesin.
Neyse Burç Club hakkında benim gözlemlerim ve düşüncelerim  bunlar.Bu söylediklerimi dikkate alın ama çokta takılmayın belkide benim geldiğim haftaya rastlamıştır bütün aksilikler diyerek sizi ve kendimi kandırıyorum:)Aşağıda sizler için otelin bir kaç resmini çektim.Otelin tek sevdiğim yeri bahçesi oldu.Bu yüzden bol bol bahçede ve çardaklarda vakit geçiriyorum.Benden  bu kadar sağlıcakla kalın...